Projektowanie logotypów firmy

PROJEKTOWANIE LOGOTYPÓW DLA FIRM

projekty logotypów
PRZEMYŚLANA STRATEGIA

Projektowanie logotypów dla firm rozpoczynamy od poznania Twojej firmy oraz jej otoczenia. Przeprowadzamy dokładny research, znajdujemy czynniki wyróżniające Twoją markę.

projektowanie logotypów odpornych na działanie czasu
BUDOWA WIZERUNKU

Zadbamy aby Twoja marka stała się rozpoznawalna w branży. Projektujemy logotypy odporne na działanie czasu. Stworzymy pozytywny wizerunek Twojej firmy, zgodny z ideą Twojej marki!

projekt logotypu
KREACJA IDEI MARKI

Kreatywne projektowanie logotypów spójnych z ideą Twojej marki!  Zadbamy o wszystkie szczegóły tworząc dla Ciebie profesjonalny projekt logotypu, będący zapoczątkowaniem wizerunku Twojej firmy.

Projektowanie logotypów dla firm odpornych na działanie czasu!

Księga znaku CI – Rabat w wysokości 20% na wykonanie księgi identyfikacji wizualnej marki!

Zamawiając u nas księgę otrzymasz wersję do druku oraz w formie elektronicznej. Podstawowa księga znaku zawiera opis logotypu, jego ideę, konstrukcję logotypu, poszczególne wersje, opis sygnetu, wersje zakazane logotypu oraz pole ochronne, stosowanie logotypu na jednolitych aplach. Dodatkowo w standardzie zamieszczamy opis typografii oraz kolorystyki firmowej podstawowej i dopełniającej w różnych paletach. Istnieje możliwość opisu poszczególnych elementów identyfikacji wizualnej jak np. akcydensy, oznakowanie firmy, materiały drukowane, gadżety firmowe, prezentacje, oraz wiele innych.

projekt logotypu wektorowego

Szczegółowy opis logotypu oraz jego konstrukcji

projekt logotypu kolorystyka

Opis kolorystyki podstawowej i dopełniającej

projekt logotypu marki

Opis typografii firmowej podstawowej i dopełniającej

profesjonalny projekt logotypu

Budowa elementów identyfikacji wizualnej

Pobierz przykładową księgę znaku w formacie PDF (4,66 MB)
Sprawdź nasze realizacje Behance >

10 wskazówek dobrego projektu logo – projektowanie logotypów dla firm!

Na każdym etapie projektowania logotypu możesz liczyć na pełne wsparcie profesjonalistów w dziedzinie logo design. Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami!
Zapytaj o cenę

01

Projekt logotypu powinien być ponadczasowy

Projektowanie logotypów dla firm jest zapoczątkowaniem budowy wizerunku marki. Budowa jak i promocja marki jest procesem długoterminowym, wymaga zainwestowania wysiłku, czasu oraz funduszy. Profesjonalny projekt logotypu dla firmy musi oprzeć się próbie czasu. Projektowanie logotypów dla firm to nie jedynie wykreowanie ładnego znaczku. Projekt Logotypu firmowego będzie funkcjonować jako integralny element identyfikacji wizualnej marki przez długie lata. Do projektu znaku firmowego należy podejść profesjonalnie. Niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich analiz, zapoznanie się z marką oraz jej ofertą, sposobem działania. Należy zbadać konkurencje, przemyśleć ideę i wyznaczyć kierunek, znaleźć czynniki wyróżniające i zaimplementować je w projekcie logotypu. Budowa wizerunku i wartości marki wiąże się z rozpowszechnianiem projektu logotypu do szerokiego grona odbiorców w długim okresie czasu. Zaniedbanie poszczególnych elementów będzie skutkować nieprzemyślanym znakiem firmowym. Jeśli projekt logotypu się zdezaktualizuje niezbędne będzie przeprowadzenie całego procesu od nowa, co wiąże się z ogromnymi kosztami oraz utratą wypracowanej pozycji.
projekt logo elzab
projektowanie logotypów firmowych

02

Projekt logotypu powinien mieć prostą budowę

W większości przypadków od projektanta logotypów wymaga się stworzenia finezyjnego znaku firmowego, wraz z zachowaniem estetycznej stylistyki. Przeładowany projekt logotypu, zbyt wielka szczegółowość, zbędne ozdobniki, duża ilość barw oraz nieprawidłowo dobrany krój pisma decydują o słabym projekcie logotypu. Przekombinowanym znakom firmowym brakuje przestrzeni sprawiając wrażenie przytłoczenia. Projekt logotypu dla Twojej marki nie powinien być przekombinowany! Powinien jasno komunikować ideę w nim zawartą. Prawdziwa siła przekazu w profesjonalnym projekcie logotypu tkwi w jego prostocie i minimalistycznej formie.

03

Projektowanie logotypów powinno być spójne z ideą marki

Projektowanie logotypów dla firmy powinno utożsamiać się z wartością i ideą marki. Jest to pierwszy a zarazem najważniejszy znak firmowy jaki zobaczą odbiorcy Twojej marki. Dlatego tak ważne jest aby projekt logotypu wyznaczał kierunek i wartości identyfikacji wizualnej Twojej marki. Profesjonalny znak firmowy charakteryzuje się spójnością wszystkich elementów w nim zawartych, stanowiących dopasowaną do siebie całość. Kerning, odpowiednio dobrany font, interlinia, złoty podział, siatka, kolorystyka mają przyczynić się na powstanie spójnego projektu logotypu. Jeśli któreś z tych zasad zostanie zaniedbane projekt Twojego logotypu będzie niejednolity. Doświadczenie naszych projektantów da Ci gwarancję że logotyp Twojej firmy zyska na spójności, będzie czytelny niezależnie od powierzchni o rozmiaru w którym będzie stosowany, a przede wszystkim będzie dumnie przedstawiał ideę i wartości Twojej marki.
projekt logo firmowe
projekt logo dla firmy

04

Projekt logotypu dla firmy powinien być pomysłowy

Pomysł zawarty w projekcie logotypu Twojej firmy powinien być zrozumiały dla odbiorcy. Należy pamiętać aby przekaz był dopasowany do branży i się z nią utożsamiał. Detale wpływające na oryginalność znaku wpływają na profesjonalny i dobrze przemyślany charakter logotypu marki. Bywa że na pierwszy rzut oka wiele założeń nie jest dostrzegalnych, jednak po analizie znaku firmowego uwypuklają się detale, co czyni logo w oczach odbiorcy jeszcze bardziej wartościowym.

05

Projekt logotypu powinien być zapamiętywalny

Logotyp dla firmy powinien wyróżniać się w tłumie innych znaków graficznych. Dlatego dobry projekt logotypu ma w sobie jedyną w swoim rodzaju, nietypową cechę, często wzbudzającą emocje. Tak zaprojektowany logotyp firmy będzie dostrzegalny i zapadający w pamięć odbiorcy, już przy pierwszym kontakcie. Projektowanie logotypów dla firm powinno zostać przeprowadzone tak, aby było idea była zrozumiała niezależnie od długości i szerokości geograficznej. Wszyscy znają i identyfikują nadgryzione jabłko z firmą Apple. Prosta konstrukcja logotypu, nie oznaczająca banalnej oraz nietypowa cecha wpłynie korzystnie na budowanie i utrwalanie spójnego wizerunku Twojej marki poprzez profesjonalny projekt logotypu firmy.
projekty logo dla firm
projekt logo firmy

06

Projektowanie logotypów dla firm powinno być dopasowane do branży marki

Dobrze zaprojektowany logotyp dla firmy zawiera przekaz pasujący do branży i jej otoczenia. Poszczególne cechy dopasowane do produktu lub oferty marki, wzmacniają przekaz logotypu firmy. Przemyślana struktura znaku firmowego, sprawia że logotyp firmowy staje się interesujący. Należy jednak wziąć pod uwagę że w wielu przypadkach stosowanie cechy zbyt związanej z daną usługą czy produktem, niesie ze sobą zagrożenia. Jeśli firma rozszerzy swoją działalność o dodatkowe usług, lub zmieni się produkt, projekt logotypu się zdezaktualizuje. Lifting logotypu będzie związany z przeprowadzeniem całego procesu budowy wizerunku i świadomości marki od nowa, co wiąże się ze stratą czasu jak i funduszy.

07

Projekt logotypu dla firmy powinien być uniwersalny

Projektowanie logotypów dla firm powinno być przeprowadzone tak, aby znak firmowy był zawsze czytelny niezależnie od stosowanego nośnika reklamowego czy formatu. Dobrze zaprojektowany logotyp musi czytelnie się prezentować zarówno na małym jak i dużym formacie. Niezależnie czy projekt logotypu użyjemy na długopisie firmowym, projekcie wielkoformatowym lub jako ikony w pasku przeglądarki, w każdym z tych wariantów znak firmowy musi się dobrze prezentować. Konstrukcja logotypu powinna umożliwić posługiwanie się nim na wszystkich nośnikach reklamowych. Przekombinowany projekt logotypu, nie profesjonalnie opracowany, uniemożliwi jego swobodne stosowanie w obrębie oznakowania graficznego firmy. Zbyt wielka szczegółowość uniemożliwi zastosowanie projektu logotypu w technikach grawerskich. Profesjonalnie skomponowany projekt logotypu będzie zawsze dobrze się prezentował, niezależnie od jego rozmiaru, czy koloru tła na jakim zostanie użyty.
projekt znaku firmowego
projekt logotypu firmy

08

Projekt logotypu powinien być czytelny i minimalistyczny

W minimalistycznym projekcie logotypu, musimy zadbać o najdrobniejszy aspekt, bowiem każda niedoskonałość będzie widoczna. Prostota i czytelność projektu logotypu to kluczowy aspekt. Jeśli znak firmowy ma być kojarzony z jakimś symbolem, powinien zostać zaprojektowany tak, aby każdy potrafił zinterpretować ideę zawartą w projekcie znaku firmowego. Profesjonalne projektowanie logotypów dla firm cechuje czytelność takiego znaku już z dużej odległości. Wyróżniająca cecha utrwali logotyp w pamięci odbiorcy. Jeśli marka jest na początku drogi budowania swojego wizerunku, zabieg taki z pewnością przyczyni się do szybszej identyfikacji. Warto także zastanowić się nad nazwą firmy zawartą w logotypie firmowym. Nasi copywriterzy specjalizujący się w tworzeniu nazw marek potrafią w jednym prostym i dobrze brzmiącym słowie zawrzeć ideę firmy.

09

Projekty logotypów powinny być estetyczne i atrakcyjne

Każdy posiada inny gust, jednak istnieją ogólne cechy wpływające na pozytywny wizerunek projektu logotypu u jak największego grona odbiorców. Zadaniem naszych projektantów jest wykreowanie logotypu wzbudzające pozytywne skojarzenia. Odpowiednio dobrana kolorystyka, symetryczna konstrukcja, czytelność i prawidłowa kompozycja oraz integralność, przyczynia się na końcową stylistykę projektu logotypu. Nic nie jest przypadkowe, wszystkie te czynniki są uwzględniane przez doświadczonego projektanta.
logo firmy projekt
projektowanie logo firmowe

10

Profesjonalne projektowanie logotypów dla firm powinno być przemyślane w długim terminie funkcjonowania znaku firmowego

Opracowanie najważniejszego znaku graficznego jakim jest stworzenie logotypu firmowego jest zapoczątkowaniem kosztownego i długiego procesu w wykreowanie wizerunku marki i zbudowanie jej świadomości. Po czasie może się okazać że marka rozszerza usługę o dodatkowe pozycje a nieprzemyślany znak graficzny marki się zdezaktualizuje co przyczyni się koniecznością przeprowadzenia całego procesu budowy wizerunku marki od nowa. Nie pozwól się narazić na dodatkowe koszty, lekceważąc kwestię logotypu od którego rozpoczyna się budowa twojej marki!

Zamów logotyp odporny na działanie czasu dla swojej marki!

Projektowanie logotypów rozpoczynamy od poznania Twojej marki, oferty oraz obszaru na jakim działasz. Na każdym etapie konsultujemy się z Tobą, aby ostateczny projekt logotypu trafiał w Twoje preferencje i spełniał oczekiwania Twoich klientów. Oferujemy także wykonywanie liftingu logo czyli odświeżenie logotypu, sprawiając że Twoja marka nadąży za szybko zmieniającymi się trendami. Zamawiając projekt logotypu otrzymasz od nas paczkę zawierającą logotypy w wersji wektorowej oraz rastrowej, wersję pionową oraz poziomą, wersje do stosowania na jasnym jak i ciemnym tle, wersję uproszczoną, płaską, monochromatyczną. Wszystkie warianty zostaną przygotowane w palecie kolorystycznej RGB, CMYK oraz PANTONE.
Napisz do nas!
logo dla firmy

Projektowanie logotypów oferta dla firm

 • projektowanie znaków firmowych
 • projektowanie logotypów online
 • zaprojektowanie logotypu
 • projektowanie logotypów Katowice
 • wykonywanie logotypów Śląsk
 • profesjonalny lifting logotypu
 • wykonywanie logotypów
 • logotyp na wizytówkę
 • projekt graficzny logotypu Katowice
 • logo creator
 • konkurs na logo
 • fajne logo
 • projekt logo online
 • logotyp dla firmy budowlanej
 • projekty logotypów
 • Logotyp dla firmy transportowej
 • logotypy biur podróży
 • projekty logotypu na produkt
 • logotypy wektorowe dla firm
 • znaki firmowe logotypy
 • logotypy produktowe
 • odświeżanie logotypu firmowego
 • facebook logo
 • logo maker
 • logo samochodów
 • tworzenie logo
 • projekty logotypów firmy Śląsk
 • profesjonalny logotyp dla firmy
 • logotypy firm elektronicznych
 • animacja 2D logotypów
 • logotypy firm B2B
 • wizualizacja logotypu
 • animowane logotypu 3D
 • przerysowywanie logotypu na krzywe
 • Projekty logotypów dla firm
 • instagram logo
 • logo samochodów
 • logo generator
 • logo design

Oferujemy także kompleksowe tworzenie identyfikacji wizualnych dla marek i ich produktów

Sprawdź jak nasze logotypy prezentują się w pełnej identyfikacji wizualnej firmy stworzonej przez nasze Studio Graficzne Goodpix. Zobacz nasze realizacje!

Jesteś zainteresowany stworzeniem projektu logotypu dla swojej firmy lub produktu, Skontaktuj się z nami!