Ponadczasowe projekty logo dla firm

Niemal zawsze logo jest integralną częścią wizerunku marki oraz jej fundamentem. Firmy inwestują ogromną ilość czasu, pieniędzy i wysiłku w promocję marki i budowanie jej świadomości. Projekt logo dla firmy musi przetrwać próbę czasu! Logo firmowe to nie jedynie ładnie zaprojektowany znaczek. Należy pamiętać że logo dla Twojej firmy  jest inwestycją długoterminową. Znak taki będzie funkcjonować przez kolejne dziesięciolecia. Na powodzenie projektu ma ogromny wpływ przeprowadzenie dokładnej analizy, poznanie marki oraz jej konkurencji, przemyślenie idei i wyznaczenie kierunku, którego zapoczątkowaniem będzie właśnie profesjonalny znak firmowy. Idea budowania rozpoznawalności i wartości marki polega na rozpowszechnianiu logo firmowego do jak najszerszego grona odbiorców i przez jak najdłuższy czas. Nieprzemyślane logo i zaniedbanie poszczególnych elementów będzie przyczyną konieczności przeprowadzenia całego procesu od nowa, co jest niezwykle kosztowne i powoduje utratę wypracowanej pozycji.
projekt logotypu elzab
projekt logotypu wektorowego

Prosta budowa projektu logo dla firm

W ponad 90% klienci domagają się finezyjnego logo, wraz z zachowaniem dobrego gustu. Zbędne ozdobniki graficzne, zbyt wielka ilość barw, źle dobrane kroje pisma mogą zadecydować o niepowodzeniu projektu logo firmowego. Zbyt przeładowanym projektom logo brakuje oddechu, sprawiają wrażenie przytłaczających. Logo firmowe nie może być skomplikowane, powinno w prosty i jasny sposób komunikować przekaz w nim zawarty. Należy unikać stosowania wszelkiego rodzaju zbędnych ozdobników graficznych. Siła przekazu w dobrze zaprojektowanym projekcie logo dla firmy tkwi w jego minimalizmie.

Spójny projekt logo dla firmy

Projekty logo dla firm powinny wyrażać wartość i filozofię marki. Logo firmowe powinno być początkowym punktem, wyznaczającym dalszy kierunek spójnej identyfikacji wizualnej dla Twojej marki. Dobry symbol graficzny charakteryzuje spójność. Wszystkie elementy zawarte w dobrym projekcie logo, stanowią całość i są do siebie dopasowane. Odpowiedni dobór kroju pisma, interlinia, odstępy i proporcje oraz kolorystyka powinny tworzyć harmonijną całość znaku firmowego. Jeśli te zasady nie zostaną zachowane, projekt logo dla firmy będzie niejednolity. Doświadczony projektant potrafi znaleźć złoty środek, pomiędzy odstępem, a integralnością poszczególnych elementów, dzięki czemu logo firmowe będzie spójne a zarazem czytelne w przypadku pomniejszenia go do małych formatów jak np. przestrzeń na długopis reklamowy.
projekt logotypu hotelu
projekt logo firmy

Projekty logo dla firm powinny być pomysłowe

Koncepcja zawarta w projekcie logo firmowego, powinna być zrozumiała i dostrzegalna dla odbiorcy. Jednocześnie przekaz znaku graficznego powinien być odpowiednio dopasowany do branży Twojej marki. Pomysłowe detale zawarte w projekcie logo, potęgują profesjonalny i dobrze przemyślany charakter symbolu graficznego. Wiele pomysłów w projekcie logo dla firmy nie jest dostrzegalnych na pierwszy rzut oka, jednak dogłębna analiza uwypukla przemyślany charakter znaku graficznego i czyni projekt logo bardziej wartościowy dla odbiorcy.

Zapamiętywalność projektu logo dla firmy

Dobry projekt logo to taki, który się wyróżnia w tłumie innych znaków graficznych, ma w sobie nietypową cechę jedyną w swoim rodzaju, wzbudzającą emocje. Oryginalny projekt logo dla firmy będzie dostrzegalny na pierwszy rzut oka. Każdy kojarzy logo z nadgryzionym jabłkiem. Prostota oraz nietypowa cecha pomoże zapaść w pamięć Twoich potencjalnych klientów. Projekty logo dla firm o prostej konstrukcji, co nie oznacza banalnej, charakteryzują się łatwością z jaką odbiorca je zapamiętuje. Taka cecha wpływa korzystnie na budowanie wizerunku, rozpoznawalność marki, oraz spójny wizerunek firmy.
projekt logotypu kreator
projekt logotypu online

Projekty logo dla firm powinny być dopasowane do marki i branży.

Projekty logo dla firm powinny zawierać przekaz znaku graficznego, który będzie dopasowany do charakteru branży Twojej marki. Wykorzystanie cech, kojarzących się z danym produktem, branżą lub usługą, potęgują przekaz znaku graficznego. Wielopłaszczyznowa struktura budowy logo firmowego, powoduje że symbol staje się interesujący. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach stosowanie wyżej zawartych cech, może stanowić zagrożenie. Jeśli marka postanowi zmienić branżę, a cechy zawarte w logo firmowym odnoszą się bezpośrednio do wcześniej oferowanych usług lub produktów, znak firmowy się zdezaktualizuje.

Projekt logo dla firmy powinien być uniwersalny

Projekty logo dla firm powinny być zawsze czytelne i uniwersalne niezależnie od zastosowania nośnika reklamowego. Profesjonalnie zaprojektowane logo firmowe będzie dobrze się prezentować zarówno w małym formacie, np. na długopisie reklamowym lub jako ikona obok adresu URL w pasku naszej przeglądarki, jak i również w przypadku projektów wielkoformatowych. Należy także pamiętać, aby konstrukcja logo firmowego umożliwiała posługiwanie się nim na wielu nośnikach reklamowych. Zbyt duża szczegółowość, sprawią że logo firmowe będzie nie możliwe do zastosowania w wypadku technologii tłoczenia lub w technikach grawerskich. Dobrze zaprojektowany projekt logo dla firmy, jest czytelny niezależnie czy je powiększamy, zmniejszamy, czy zastosujemy na jasnym lub ciemnym tle.
nowoczesny projekt logotypu
projekt logotypu w krzywych

Minimalizm i czytelny projekt logo dla firmy

W przypadku minimalistycznego projektu logo, każdy aspekt powinien być uważnie przemyślany, bowiem nie ma miejsca na pomyłkę. Projekty logo dla firm powinny być tak proste i czytelne, jak to tylko możliwe. Mówiąc o czytelności nie mamy na myśli tylko typografii. Symbol graficzny jeśli ma kojarzyć się z konkretnym symbolem, powinien zostać zaprojektowany tak, aby każdy mógł bez problemu odczytać ideę zawartą w logo. Dobrze zaprojektowane logo dla firmy powinno być rozpoznawalne już z dużej odległości, dlatego warto zaimplementować mocny i oryginalny motyw. Jeśli firma jest na samym początku swojej działalności, warto także przemyśleć nazwę. Osoby profesjonalnie zajmujące się namingiem, potrafią zawrzeć ideę i kierunek marki w jednym prostym, dobrze brzmiącym słowie zapadającym w pamięci potencjalnych klientów.

Atrakcyjny projekt logo firmowego

Subiektywna ocena oraz gusta zależą od indywidualnej osoby. Istnieją jednak ogólne cechy, których zastosowanie pomoże wzbudzić powszechną aprobatę. Zadaniem projektanta jest stworzenie projektu logo firmowego, wzbudzającego pozytywne odczucia u jak największego grona odbiorców. Stonowana kolorystyka, projekt oparty na symetrii, czytelność, integralność i odpowiednia kompozycja, to wszystko ma wpływ na ostateczną estetykę projektu logo dla firmy i trafia do większości upodobań.
projekt logotypu warszawa
projekt logotypu definicja

Poprawnie technicznie zaprojektowane logo dla firmy

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość projektu logo, jest także zachowanie pewnych kwestii technicznych, charakterystycznych dla projektu znaku firmowego. Przy projektowaniu loga firmowego należy pamiętać o wielokierunkowości. Logo dla firmy powinno być czytelne zarówno na jasnym jak i ciemnym tle. Należy stworzyć wariant umożliwiający stosowanie znaku na przestrzeni reklamowej pionowej lub poziomej. Konstrukcja logo firmowego powinna także uwzględniać możliwość animacji 2D i 3D. Loga dla firm globalnych powinny zawierać symbole będące zrozumiałe w wielu kulturach. Należy pamiętać, że istnieją symbole, które w dwóch różnych kulturach mogą budzić skrajnie różne emocje. Im bardziej jasne i zrozumiałe jest logo dla wielu narodowości, tym lepiej.

Ukończonych projektów

Przedstawionych koncepcji

Wykonanych liftingów

Logotypów produktowych

Zakres realizacji

Projekty logo dla firm, logo produktowe, przeprowadzamy lifting logo, projektowanie logo online, projekt logotypów, projektu logo na produkt, wykonywanie znaków firmowych, wykonywanie logo, animacja 2D logo, animowane logo 3D, odświeżanie logo firmowego, logo dla firmy budowlanej, loga biur podróży, loga firm elektronicznych, projektowanie logotypów śląsk, projekty logo firmy śląsk, projekt graficzny logo katowice, przerysowywanie logo w krzywych, znaki firmowe logo, loga firm B2B, projektowanie logo katowice, wizualizacja logo, logo na wizytówkę. Logo dla firmy transportowej, zaprojektowanie logo.

PROJEKTY LOGO 2018

Logotypy odporne na działanie czasu!
Projekty logo dla firm

Jest Ci potrzebny projekt logo dla firmy?  Wyślij zapytanie przygotujemy darmową ofertę!